Pánevní dno

Hledala jsem cestu, jakým způsobem předávat ženám informace, jak důležité a ulevující je zpomalit, začít se vnímat, pečovat o sebe, věnovat pozornost sama sobě, dát samu sebe na první místo.

Jak důležité je vyslyšet své potřeby, odpočinout si, načerpat energii, zazdrojovat se, abychom pak mohly pečovat o další. Abychom mohly zářit, mít energii žít vědomý plnohodnotný život.

To „první místo“ není v tom, kolik práce uděláme, kolika lidem „pomůžeme“, kolik výkonů zvládneme a tlaků na sebe vydržíme. To první místo jsme my, celá naše bytost.

Tělo, které často bolestí (nemocí) volá o pozornost a změnu. Duše, která si přeje být vyslyšena, ale přes „nánosy zvenku“ je velmi těžké se k ní dostat.

Spousta žen ke mně přichází s nějakou bolestí svého těla, především zad. Tělo je odrazem nitra člověka. A také odrazem způsobu jeho dosavadního života.

Pokud propojíme léčbu fyzického těla se změnami ve svém životě a podíváme se i na svou psychiku, je větší pravděpodobnost, že bolesti (nejen) zad se již nebudou tolik vracet.

|

Tělo je ovlivněno psychikou a psychika není pouze to, co se odehrává „v hlavě“, ale promítá se i do těla.

V lekcích zdravotního cvičení nejen cvičíme, ale také si povídáme. Žena se trochu uvolní. Uleví se ji, protože může krátce zmínit, co ji trápí, co vše na svých zádech nese. Kolik stresu má v práci, jak se nezastaví s malými dětmi, jak je toho na ni moc a další a další věci, které ji tíží. Tuto tíhu pak nese na/ve svém těle.

Když si žena uleví zevnitř, povolí trochu napětína jejím těle. Lépe se nám pak pokračuje v práci s fyzickým tělem.

Přidáváme dotyk (měkké techniky), práci s dechem, jemné rozpohybování a protažení těla, abychom následně mohli „vybudovat“ vnitřní sílu, stabilitu (fyzickou i psychickou) a to zejména ve středu těla.

Lucie Amani

Střed těla vnímám jako základní stavební pilíř nejen pro napřímenou páteř (duši), ale také jako pilíř pro naši vnitřní stabilitu a důležitou oporu do jakýchkoli těžších zátěží (fyzických i psychických).

Střed těla není ovšem jen břicho záda. Je to také bránice (hlavní nádechový sval) a zejména pánevní dno, které to zespoda celé drží. Ve kterém se ukrývá spousta tajemství a témat ke zkoumání.

Většina žen své pánevní dno „nepotřebuje“ vnímat až do momentu, kdy se v něm objeví nějaký fyzický problém. Je to podobné jako s jakoukoli jinou částí našeho těla.

Přesto bych si tolik přála, aby ženy věnovaly více pozornosti své pánvi a pánevnímu dnu. A to nejen v souvislosti s inkontinencí, povoleným pánevním dnem (nejen po porodu), staženým pánevním dnem, bolavými bedry nebo jinými gynekologickými či sexuálními obtížemi.

Bez relaxace není akce!

Pánevní dno a oblast malé pánve, kde se nachází naše ženské orgány, jsou základem našeho ženství. Pokud naše ženství je méně či více potlačené, naše vnitřní žena není v rovnováze s naším vnitřním mužem. To se může projevit i na našem těle, v naší pánvi.

Pokud jednáme často hodně v tlaku, ve výkonu, vše se děje rychle, máme potřebu stále něco dělat, konat, jdeme za výsledky, vyhovuje nám struktura řád, máme disciplínu, preferujeme systém… převažují u nás více mužské kvality.

Pokud si toto zvědomíme a přejeme si podpořit své ženství, můžeme se na své ženské kvality více napojit přes vnímání praxi s pánevním dnem. Může to být zároveň krásná prevence před potížemi s pánevním dnem.

|

Může to být cesta jak zpomalit, začít se vnímat, pečovat o sebe, načerpat energii, zazdrojovat se a také se cítit více ve své ženské síle 😊💃.

Škola pánevního dna

Primární impuls ke vnímání pánevního dna vycházel z mého osobního zájmu více podpořit své ženství ve svém životě. Cítila jsem také potřebu kontaktovat své pánevní dno, protože svými signály vysílalo žádost o pozornost. Vnímala jsem potřebu tuto část sebe více poznat, opečovat, dát ji pozornost.

Začala jsem bylinnou napářkou, následoval přepis emočních traumat uložených v pánvi, 2-denní seminář Tajemství pánevního dna. Potřebovala jsem jít více do hloubky. Pochopit souvislosti nejen ve fyzickém těle.

Toto vše jsem našla ve Škole pánevního dna. Souvislosti ve třech rovinách (fyzická, emoční, energetická) třech patrech (chodidla, pánev, krk).

Jedná se o komplexní péči a proměny se mohou dít na více úrovních.

Tato metoda 3×3 přináší také pochopení, že nelze tělo odpojit od duše (psyché) a duši od těla. Práce s tělem, emocemi a energií jde do větší hloubky řešení jakéhokoli problému.

škola pánevního dna

Našla jsem odvahu postavit se do své ženské síly a toto téma zařadit i do své praxe.

Díky absolvovanému lektorskému kurzu Školy pánevního dna a prožitým vlastním zkušenostem provázím ženy, které toto téma zavolá.

Principy této metody praktikuji s ženami v individuálních lekcích, workshopech a kurzech pánevního dna.

Vnímám, jak ulevující a povzbuzující je to pro ženy, které jsou otevřené větší hloubce vnímání své bytosti.

Kéž by se všechny ženy otevřely více své podstatě. Začaly samy sebe vnímat jako krásnou vlnící se energii bez tlaku na výkon, výsledky, rychlost, množství a dokonalost 🙏.

|

Kontakt se svým pánevním dnem vnímám jako nejmocnější prostředek ke svým ženským kvalitám, ke své ženské síle, životní energii, chuti do života, stabilitě, hojnosti, plodnosti a tvořivosti.

Pokud i Ty, vnímáš, že tato ženská cesta Tě volá, zajímá a přeješ si propojit se na chvíli se svým lůnem, ženstvím, sebou samou, mám pro Tebe malý dárek ve formě pdf a meditaci k tomu zdarma. Můžeš si je stáhnout přes odkaz zde. Vytvořila jsem to s láskou pro vás 💗.

Srdečně Tě také zvu na workshop Pánevního dna či jinou akci, kterou pro ženy tvořím. Ráda Tě provedu touto ženskou krajinou 🌸🌸🌸.

Lucie Amani blog

Lucie Amani

Učím sebe i ostatní vnímat se. Propojuji souvislosti, naslouchám, sdílím, jdu do všeho naplno a do hloubky. 

Můj příběh si můžete přečíst ZDE >>